MLM – co to jest?

Co to jest MLM? MLM, czyli multi level marketing, to rodzaj marketingu opartego na sieci dystrybutorów, czyli partnerów biznesowych, którzy korzystając z produktów danej firmy, mają możliwość sprzedaży ich swoim znajomym, przyjaciołom czy rodzinie, za co otrzymują określoną prowizję od firmy, dla której pracują. Istotą MLM jest stworzenie sieci sprzedaży, dlatego każdy dystrybutor może zaprosić do współpracy inne osoby, które będą tworzyły marketingową strukturę wraz z nim, pozostając pod jego kontrolą. Staje się on tym samym liderem, który zaprosił ich do swojej sieci MLM. Im więcej jest dystrybutorów i im skuteczniej sprzedają oni produkty marki, tym bardziej wzrastają zarobki lidera.

Po taką formę marketingu często sięgają małe firmy lub firmy dopiero wchodzące na rynek. Marketing sieciowy bywa dla nich jednym z niewielu, a czasem nawet jedynym sposobem, żeby trafić do dużej liczby klientów. A jak wiadomo, nawet najlepszy produkt nie zdobędzie popularności, jeśli nie dowie się o nim większe grono osób.

Marketing wielopoziomowy – jak dokładnie to działa?

W teorii biznes MLM brzmi nieco skomplikowanie, ale w praktyce to dość prosto funkcjonujący system. Aby konkretnie zobrazować, jak działa ten rodzaj marketingu, poniżej przedstawiamy Ci  poszczególne kroki w ramach MLM:

  • nawiązujesz współpracę z firmą MLM,
  • otrzymujesz od firmy konkretne produkty i polecasz je dalej, za co dostajesz już prowizję ze sprzedaży,
  • zapraszasz do współpracy kolejne osoby, które sprzedają produkty tak jak Ty, tworząc sieć sprzedaży,
  • otrzymujesz procent od sprzedaży prowadzonej przez członków stworzonej przez Ciebie sieci,
  • każdy z członków Twojej sieci rekrutuje kolejne osoby, co sprawia, że powiększa się również ich dochód, co ma bezpośredni wpływ także na Twoje zarobki.

Sprzedaż MLM – czy warto się nią zajmować?

To, czy warto wchodzić w branżę MLM w ramach pracy dodatkowej i czy da się na tym zarobić, zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim od tego, czy masz jakiś kapitał, który możesz zainwestować w produkty, czy masz w sobie wystarczająco dużo samozaparcia i czy biznes, w którym zamierzasz uczestniczyć, ma rzeczywiście do zaoferowania coś godnego uwagi. Jeśli na wszystkie te pytania możesz udzielić twierdzącej odpowiedzi, MLM być może jest rozwiązaniem dla Ciebie.

Praca MLM ma całkiem sporo zalet – nie musisz mieć żadnych specjalnych kwalifikacji, żeby się nią zajmować, może zapewnić Ci dodatkowe pieniądze do domowego budżetu, a ryzyko poniesienia przez Ciebie straty finansowej jest niewielkie – dlatego jeśli masz możliwość podjęcia współpracy MLM z jakąś sprawdzoną firmą, warto rozważyć taką opcję.

Marketing sieciowy a piramida finansowa – czy to to samo?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: piramida finansowa i MLM to dwie różne rzeczy, mimo że zasada ich działania na pierwszy rzut oka może się wydać podobna. W przypadku nielegalnej piramidy prowizje członków sieci pochodzą wyłącznie z wpłat kolejnych rekrutowanych do sieci osób, natomiast podstawą dochodu osób zajmujących się MLM są marże od obrotu rzeczywistymi towarami lub usługami. W piramidzie finansowej ponadto szansę na realny zarobek ma właściwie wyłącznie osoba znajdująca się na jej szczycie. W sieci MLM członkowie sieci mają wpływ na swoje przychody nie tylko poprzez rekrutowanie nowych osób, dzięki którym będą zdobywać prowizje, ale też poprzez samodzielną sprzedaż produktów.

Tak  % naszych dochodów i dochodów naszych partnerów pochodzi z marketingu sieciowego. Dlatego ?

Jest parę powodów 
pierwszym to finanse jakie trzeba posiadać na start relatywnie niska cena wejścia zwykle nie przekracza 300 zł.
drugi na początku kariery nie trzeba odrazu zakładać firmy.
po trzecie teoretycznie każdy może się tego nauczyć 
po czwarte brak zobowiązani pracujesz zarabiasz nie pracujesz nie zarabiasz
po piąte każdy dziś jest w jakimś miejscu finansowym i nie chce rezygnować w pracy , własnego biznesu tylko chce dorobić gdy ma na to chęć i czas.
po szóste niema szefa ani budzika ( to staje się minusem dla niektórych partnerów brach groźby zwolnienia i osobistej motywacji sprawiają że nie pracują)

 

MLM jak wszystko ma też wady !!!

Z matematycznego punktu widzenia wygląda to doskonale i spina się w całość . Ale występują czynniki takie jak np ludzki . Co dokładnie mam na myśli . MLM to biznes relacji z klientami i partnerami jedni i drudzy nie zawsze postępują lub będą postępować etycznie czy uczciwie i nato nie mamy wpływu.
Drugim minusem może być sama firma która nie dba i nie liczy się z partnerami i takie firmy szybko znikają z rynku. I najważniejsze wiele firm nie produkuje tego co ma w ofercie i nie zawsze ma wpływ na jakość i zmianę jakości produktów . Sytuacje nie do przewidzenia które np powodują braki towarów ,surowców do ich produkcji zmienność pawa . 

Czy MLM jest dla Ciebie?

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam/a . MLM jest dla ambitnych , komunikatywnych dla tych co wstają po porażce i tych co się nie poddają.
Jest wiele opinii i mitów na temat MLM czasem może warto zobaczyć to od środka i nie zawsze brać ślub na całe życie .

Jeśli odpowiedziałeś sobie na to pytanie i jesteś na TAK

 i chcesz spróbować wypełni wniosek.

⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇

Scroll to Top